asdf

21-es terem

Monsters - Sötét kontinens - Kritika

2015. június 03.
Hozzánk is megérkezett a 2014-es Monsters - Sötét kontinens, amiben egy új oldaláról mutatják be a katonák harcát a ránk támadó űrlények ellen. Valami oknál fogva a világ összes táján szeretik az emberek az olyan fajta filmeket, amelyekben idegen civilizációval kell szembeszállnia az emberiségnek. Játszódhat a földön (A Föld inváziója - Csata: Los Angeles, A függetlenség napja), vagy akár egy másik bolygón (Avatar, Ragadozók), sőt még más korban is (Cowboyok és űrlények), de a legtöbb esetben a helyszín csupán másodlagos, nyilván itt is akadnak kivételek (District 9).

Törésvonal - Kritika

2015. június 02.
Egy újabb katasztrófafilm, ami látványba és happy end-be fullad. Dwayne Johnson a családegyesítő hős a Törésvonal című filmben. Brad Peyton-nak nem volt könnyű dolga.

Bazi nagy francia lagzik - Kritika

2015. június 02.
Korunk egyik legjobb francia komikusaként tartja számon a világ Christian Clavier-t, akit a magyar közönség jól ismerhet például a Jöttünk, láttunk, visszamennénk (Jacques Foch) első, illetve második részéből és persze az Asterix és Obelix (Asterix) élőszereplős feldolgozásaiból.

Eden - Kritika

2015. május 29.
Ha kiderül, hogy egy készülő film egy Dj életéről fog szólni, akkor a legtöbb ember rögtön arra gondol, hogy a fergeteges bulikról, kemény piálásokról, drogokról és a csajokról fog szólni az egész játékidő. Ez így is van, ha csupán felületesen nézzük meg őket. Amennyiben mélyebbre ásunk, akkor jól tudhatjuk, hogy ők is ugyanolyan hétköznapi fickók, mint bármelyikünk.

A kém - Kritika

2015. május 27.
Jason Statham eddig szinte csak egyetlen arcát mutatta meg, a kemény, rideg akcióhőst, akinek alig vannak érzései. Statham és a komédia nem nagyon szerepeltek eddig egy lapon és nem igazán tudtuk volna elképzelni, hogy eljön a pillanat, amikor ő szolgáltatja a Chuck Norris-t is megszégyenítő poénokat.

Mad Max - A harag útja - Kritika

2015. május 20.
A jól bevált Mad Max franchise legújabb része harminc évet váratott magára. George Miller tudta, hogy nem elég folytatni Max történetét, és valami eszelős produktumot kell villantani. Nem csak a homokot nyeltük be a sajtóvetítésen, hanem az agyunkat is ott hagytuk a moziban. Tökéletes akciófilmet láttunk.

Torrente 5. - A kezdő tizenegy - Kritika

2015. május 11.
Spanyolországban hatalmas népszerűségnek örvend José Luis Torrente karaktere, aki Santiago Segura (Én, a séf, Egy őrült szerelem balladája, Bűbáj és kéjelgés) fejéből pattant ki a 90-es évek végén. Torrente egy nacionalista, fasiszta, önző, lusta, durva, rasszista, szexéhes, alkoholista exzsaru, akiből csak úgy ömlenek a káromkodások, és egyfolytában zűrős helyzetekbe kerül.

3 Szív - Kritika

2015. május 06.
Bő fél év késéssel érkezik a magyar mozikba a 3 szív című dráma, amiben korunk legjobb francia színészei mutatják be, hogy mire lehetnek képesek az emberek, ha a szerelemről van szó.

Bosszúállók: Ultron kora - Kritika

2015. május 05.
Míg az első Bosszúállók filmben a stáblista utáni jelenetben jóízűen tolják magukba a kaját hőseink, úgy a folytatásban nem csak, hogy nem esznek a filmben sem, de még a stáblista végén sem, ugyanis nincs utána jelenet. Viszont, van Stan Lee cameo és orbitális CGI-cunami, amibe még mi is elfáradunk picit.

Argo 2 - Kritika

2015. április 28.
A 2004-es Argo vegyes fogadtatásban részesült, de bárki bármit mond, Árpa Attila első nagyjátékfilmje kultfilmmé vált, amit az egyedi karakterek és a vicces élethelyzetek tettek azzá. 10 év hosszú várakozás után, végre ismét kis hazánkra szabadul Balog Tibi és eszement bandája.

Adaline varázslatos élete - Kritika

2015. április 23.
Biztos sokan eljátszottatok már a gondolattal, hogy milyen lehet sokáig fiatalnak maradni, nem öregedni és jó hosszú életet élni. Szokták mondani, hogy túl rövid az élet. Igen ám, de melyik a jobb? Egy rövid, de tartalmas és szabad életet élni vagy egy meneküléssel és jövő nélküli hosszú életben raboskodni?

Lámpagyújtogatók - Kritika

2015. április 23.
Mindenki küldött már üzenetet az életében valamelyik szerettének, barátjának, barátnőjének a munkahelyén, a rádióban, és ezt a sort folytathatnám megannyi példával. Viszont még soha senki nem vetemedett arra, hogy a világűrbe küldjön üzenetet. Ekkor jött Százados Miklós és csapata, akik felbocsátották az emberiség első filmes üzenetét egy távoli galaxis idegen civilizációja felé.