Minden, amit a VISSZA A JÖVŐBE című filmről tudni kell
- Dátum: 2015. október 21. 16:29
- Szerző: MoziStar
1. A készítők eredetileg is Michael J. Fox-ot választották Marty McFly szerepére, de ő nem vállalta el a felkérést, mert a Családi kötelékek című sorzat forgatása miatt nem ért rá. A helyére leszerződtetett Eric Stoltz-cal több jelenetet is leforgattak, de nem voltak megelégedve vele, végül néhány hét múlva Michael J. Fox-szal dolgoztak. Ám tévés szerepe még ekkor is tartott, és a film forgatása nem zavarhatta meg a színész párhuzamosan zajló tévés forgatását. Ezért aztán a film nagy részét este és éjszaka vették fel, a napfényes jeleneteket hétvégéken.
2. Az akkor még ismeretlen Johnny Depp-et is meghallgatták Marty McFly szerepére, de ezt csak évekkel később, Bob Gale jegyzeteit lapozgatva fedezte fel. ezek szerint leszerepelt Depp a castingon.
3. Marty barátnőjét összesen három színésznő alakította: Eric Stoltz partnere Melora Hardin volt; Michael J. Fox mellett az első filmben Claudia Wells, a második és harmadik részben pedig Elisabeth Shue játszotta Jennifer Parkert. Claudia Wells csak az első részben alakította Marty barátnőjét, mert utána az anyukája megbetegedett, és ezért a színésznő nem tudta elvállalni a II. és III. részekben Jennifer karakterét. Az előbb említett két részben Marty barátnőjét Elisabeth Shue alakította.
4. A második rész 2015-ös jövőjében a hologram-mozi épp A cápa 19. folytatását adja - az 1975-ös eredeti film volt Steven Spielberg első nagy rendezői sikere. A képzeletbeli film rendezője egy bizonyos Max Spielberg, aki nem más, mint a jó öreg Steven 1985-ben született fia!
5. Bár Brown doki teljes neve: Emmett Lathrop Brown, az Emett "emit"-nek ejtve, ami visszafelé a "time" (idő) és a "Latrop" a "portal" (utazik) megfelelője, Bob Gale forgatókönyvíró szerint nem direkt nevezték el így.
6. Az időgép külseje eredetileg egy hűtőre hasonlított, de mivel Robert Zemeckis rendező nem szerette volna, hogy a film miatt sok gyerek másszon be otthon a frigóba, inkább módosítottak a terven.
7. A Columbia Pictures azzal dobta vissza a forgatókönyv első vázlatát, hogy jó-jó, aranyos, de nem elég szexi, inkább a Disney-nél próbálkozzanak. A Vissza a jövőbe forgatókönyvét 40-szer utasították el, mielőtt elfogadták volna. A legtöbb stúdiónak az volt a baja vele, hogy nem eléggé bevállalós — a Disneynek pedig az, hogy túl merész az anya-fiú kapcsolat.
8. Doki különleges, vadnyugati józanító koktélja a 3. részben tabasco szószból, cayenne-i borsból, csilipaprikából, hagymából és mustármagból készült.
9. Biff Tannen, a Universal egyik vezetője Ned Tanen után kapta a nevét, aki nagyon bunkó volt Zemeckishez és Gale-hez az I wanna hold your hand című film egyik tárgyalása alatt.
10. Marty szobájában a rádió épp a film zenéinek nagy részét szerző Huey Lewis "Back in Time" című dalát játssza, miközben a falon Huey akkoriban aktuális albumának, a "Sports"-nak a plakátja látható. A zenész egyébként egy cameoszerepben is feltűnik, az együttesek válogatóján, zsűrijeként és leszólja Marty bandáját, hogy túl hangosak.
11. Marty a "Két fenyő pláza" (Twin Pines Mall) parkolójából utazik vissza 1955-be, ahol véletlenül kidönt egy fenyőfát. Mikor visszatér 1985-be, a bevásárlóközpontot már "Magányos fenyő plázának" (Lone Pine Mall-nak) hívják.
12. Az első részben Marty apját alakító Crispin Glover nem akart szerepelni a folytatásokban, ezért a készítők Glover korábbi felvételeiből, és egy dublőrrel forgatott új képsorokból hozták össze későbbi jeleneteit.
13. Annak idején Clint Eastwood is áldását adta arra, hogy a harmadik részben Marty az ő nevét használhassa a vadnyugaton.
14. Ronald Reagan, amikor moziban megnézte a filmet felnevetett azon, mikor azt mondták rá, hogy "Pojáca!" és visszatekertette a mozigépésszel, hogy újra megnézhesse a jelenetet. De az elnök az 1986-os országértékelő beszédébe is beépítette a film végén elhangzó mondatot: "Ahova megyünk, ott nincs szükség utakra!".
15. Sid Sheinberg, a Universal Pictures vezetője azt javasolta, legyen inkább Spaceman from the Pluto (Űrhajós a Plútóról) a film címe, mert úgy gondolta, a Back to the future elvenné az emberek kedvét a mozitól. Csodálkozott, mikor Steven Spielberg csak megköszönte a jó poént.
16. Elijah Wood és Billy Zane is feltűnik a filmben, Elijah a videójátékozó jövőbeli kisgyerekként, Billy pedig Biff Tannen egyik szemét haverját formálja meg.
17. John Lithgow, Dudley Moore, és Jeff Goldblum mind jelöltek voltak Doctor Brown szerepére.
18. Einstein, Doc Brown kutyája eredetileg egy csimpánz lett volna.
19. A film ötlete onnan jött, hogy Bob Gale forgatókönyvíró felfedezte otthon az édesapja egykori középiskolás évkönyvét, és elkezdett azon gondolkozni, vajon tinédzserként haverok lettek volna-e.
20. Michael J. Fox csak 10 nappal fiatalabb annál a Lea Thompsonnál, aki az anyját játssza a filmben, és három évvel idősebb Crispin Glovernél, aki pedig az apját. Ez mondjuk nem meglepő, hisz a film nagyrészt a szülei fiatalkorában, 1955-ben játszódik.
21. A sci-fi trilógia összesen csak 32 effektet tartalmaz. A film egy Oscar-díjat is nyert a legjobb effektekért, két további kategóriában (forgatókönyv, zene) pedig jelölést kapott.
22. Az első részben Marty nagyon nézi azt a fekete Pick Up Toyota-t és azt a STATLER autókereskedő hirdeti. A harmadik részben pedig Statlernél lehet lovat kölcsönözni 1885-ben
23. Az első rész megjelenése után Zemeckis megbánta, hogy a film végén Jennifer beszállt az időgépbe a Dokival és Martyval, mert úgy gondolta, a második részt így részben Jenniferre kellene építeni, ezáltal nem tudnának teljesen új sztorit csinálni.
24. Bár a jövő ábrázolását (2015-öt) a filmben a készítők inkább poénnak szánták, sok minden megvalósult belőle, például a síkképernyős TV, a videochat szoftver, a mindenütt jelenlevő kamerák, és a már megszokottá vált plasztikai műtétek.
25. A Nike ígéretett tett, hogy 2015 végén piacra dobja az önbefűzős cipőt, valamint a légdeszka egy kezdetleges verziója is érkezik októberben, így igen izgalmas évnek nézünk elébe.