asdf

21-es terem

Az Eichmann show - Kritika

2015. augusztus 27.
1961. december 15-én ítélték halálra Jeruzsálemben Adolf Eichmann náci német háborús bűnöst, a holokauszt borzalmainak első számú felelősét, aki 1938–45 során Európa számos országában – köztünk hazánkban is – megszervezte a zsidóság deportálását és későbbi megsemmisítését. A több millió ember meggyilkolásáért felelős Eichmann 1960-ban, 15 év bujkálás után került az izraeli titkosszolgálat ügynökeinek kezére, akik a közel-keleti országba szállították, majd bíróság elé állították őt, ahol halálra ítélték. Az Eichmann per közvetítése, több mint három tucat országban került sugárzásra, mellyel ez lett minden idők első globálisan bemutatott televíziós közvetítése. Utolsó napjait Izraelben töltötte, akasztása után a hamvait a Földközi-tengerbe szórták.

Vakáció - Kritika

2015. augusztus 26.
Ismét vakációzni ment a Griswold család, de ez most nem az a család, akik a '90-es években ejtették rabul a közönséget, Chevy Chase-zel az élen, aki hatalmas fekete pontja a 2015-ös filmnek!

Kész katasztrófa - Kritika

2015. augusztus 25.
Hazánkban alig ismerik az 1981-ben született fiatal stand up komikust, Amy Schumert, akit eddig leginkább sorozatokban láthattunk: A stúdió, a Félig üres, és a Csajok, azonban a tengerentúlon hatalmas rajongás övezi a Comedy Centralon futó (Emmy-díjas) Inside Amy Schumer című műsorának köszönhetően, aminek ő maga a házigazdája, írója és egyben producere is.

Sinister 2. - Az átkozott ház - Kritika

2015. augusztus 21.
A horror rajongók zöme úgy gondolja, hogy napjainkban már nem készülnek jó filmek a műfajon belül, de szerencsére akadnak kivételek, mint például a 2012-ben bemutatott Sinister. A 4-szeres Oscar-díjra jelölt Ethan Hawke (Sráckor, Kiképzés) főszereplésével készült mozi 3 millió dollárból készült és csak Amerikában 47 milliót hozott, ráadásul a kritikusok és a nézők többsége is szerette, így nem csoda, hogy folytatásért kiáltott Bughuul története.

Az U.N.C.L.E. embere - Kritika

2015. augusztus 18.
Tele a hócipőd a sablonos kémfilmekkel? Akkor nézd meg Guy Ritchie filmjét, ami ugyan magában hordozza a tipikus kémfilmre vonatkozó jellemvonásokat, de azt stílusosan és ravaszul oldotta meg a rendező. Emellett pedig parádés karakterek okoznak szuper hangulatot!

Fantasztikus Négyes - Kritika

2015. augusztus 13.
A Twentieth Century Fox bemutatja: Fantasztikus Négyes! Bár ne tette volna, legalábbis így ne! Ennyire átgondolatlan, ötletszegény produkciót rég láttam. Nem mondom, hogy full tré a film, mert nem az, inkább csak erőltetett és motiválatlan karakterek unaloműző játékát kell néznünk 98 percben, ami a rendező és a stúdió közötti vívás eredménye.

Divat a szerelem! - Kritika

2015. augusztus 06.
Fanny Ardant eddigi karrierjével méltán rászolgált arra, hogy a francia mozi egyik igazi nagyasszonyaként tekintsenek rá hazájában. A 66 éves színésznő többek között César-, Európai Film-díjjal, továbbá az olasz filmkritikusok által odaítélt Ezüst Szalag-díjjal is büszkélkedhet. Legismertebb filmjei: A 8 nő (2002), Végre vasárnap (1983), Szomszéd szeretők (1981), Rizsporos intrikák (1996) és az Elizabeth (1998).

Mission: Impossible - Titkos nemzet - Kritika

2015. augusztus 05.
Ötödik részéhez érkezett a Mission: Impossible sorozat. A kultikussá vált akciófilm legnagyobb mozgatórugója a lehetetlennek tűnő, látványos akció dömping. Tom Cruise as. Ethan Hunt képtelen küldetés nélkül élni. Az új M:I film vajon képes tartani a szintet? Ismét felülmúlja az emberi képzeletet?

Pixel - Kritika

2015. július 31.
Volt idő, amikor még Adam Sandler vígjátékait csak úgy zabálták a nézők és a kritikusok is pozitívan írtak ezekről: Az 50 első randi (2004), Happy, a flúgos golfos (1996), Apafej (1999) és a Ne szórakozz Zohannal! (2008). Aztán 2010-től valami megváltozott, a következő alkotásai egyre gyengébben muzsikáltak a pénztáraknál. A publikum egyszerűen kezdett ráunni Sandlerre. Azonban csapatjátékosként még sikeres tudott lenni, ez a Nagyfiúk első, majd a második részében (2010,2013) is bebizonyosodott, viszont egyedüli húzónévként már csupán halvány árnyéka régi önmagának. Ezt a Jack és Jill (2011), és az Apa ég! (2012) című bűn rossz filmekben megtapasztalhattuk.

Papírvárosok - Kritika

2015. július 28.
Már a gondolat is elszomorító, hogy képesek vagyunk hajthatatlanul kergetni egy álmot, ami nem teljesülhet. Plátói szerelemmel gondolunk valakire, aki tudomást sem vesz rólunk, de tudjuk, hogy ez is okkal történik. John Green főhősei: Quentin és Margo kapcsolata arra ad választ, hogy milyen csodák várnak ránk az életben, ami többet ér egy fellángolásnál.

A Bélier család - Kritika

2015. július 21.
A franciáknak vérében van a vígjáték és dráma műfajának minden fortélya. Újra és újra meg tudják lepni a közönséget, ha kell szívbemarkoló sztorikkal kápráztatnak el, vagy fergeteges poénokkal csalnak széles mosolyt az arcunkra, de egy biztos, a szórakozás garantált. A Bélier család történetével ismét levettek minket a lábunkról.

Hangya (Ant-Man) - Kritika

2015. július 21.
A Marvel univerzum aligha ismer lehetetlent, bárkiből szuperhőst faragnak! A menetrend szinte mindig ugyanaz: egy önbizalom hiányos férfi, aki lehetőséget kap az érvényesülésre, szuper képességekkel ruházzák fel és világ megmentő feladatot kap. Ahogy a legtöbb szuperhősös filmről elmondható ez a tény, úgy a Hangya is beállt a sorba, követi a megszokott sémát. De vajon fel tud-e érni a többiekhez?